Cięcie strumieniem wody

Jest kilka metod, którymi obrabia się metale. Celem obróbki jest uzyskanie efektów, które zadowolą klienta. Do obróbki metali wykorzystuje się różnego rodzaju sprzęty. Na czym polega znana metoda obróbki metali. Jakie inne metody wyróżniamy? Czym się charakteryzują?

Cięcie strumieniem wody – na czym polega?

Cięcie strumieniem wody to jedna z popularniejszych i pożądanych metod, jeśli chodzi o obróbkę metali. Wykorzystuje się do tego urządzenie zwane WaterJet. Dlatego ta metoda obróbki jest tak popularna? Jakie posiada zalety?

  • precyzja – obrabiane materiały są bardzo precyzyjne,  nie wymagają dalszej obróbki, a krawędzie są proste i gładkie,
  • czystość – jest to czysta obróbka metali, gdyż podczas pracy nie wytwarzają się pyły ani zanieczyszczenia, niż jest to w przypadku innych metod,
  • jakość – obróbka nie odbywa się przy wykorzystaniu wysokiej temperatury, dlatego krawędzie są bardzo wysokiej jakości.

Cięcie wodą to jedyna metoda, która jest tak bardzo precyzyjna. dodatkowo można uzyskać każdy, pożądany kształt.

Frezowanie CNC Poznań – jakie materiały obrabia się tą metodą?

Frezowanie to kolejna znana metoda obróbki metali. Tej metodzie poddaje się materiały o płaskie powierzchni. Obrabia się nie tylko metale, ale również i inne materiały, co których zaliczyć możemy: plastik, szkło, drewno, tworzywa sztuczne i wiele innych. Frezowanie coraz częściej odbywa się na maszynach CNC. Są to urządzenia sterowane komputerowo, dzięki czemu uzyskać możemy świetne rezultaty. Ważne jednak, aby osoba, która wykonuje działania z zakresu obróbki, posiadała odpowiednią wiedzę, uprawnienia oraz doświadczenie. Jest to klucz do sukcesu.

Frezowanie cnc poznań

Inne metody obróbki metali

Na rynku jest znacznie więcej metod obróbki metali. Na pewno zaliczymy do nich: toczenie CNC, szlifowanie metali, gięcie blach, spawanie czy obróbkę skrawaniem. Najpopularniejsze z nich to toczenie, frezowanie i cięcie wodą.

By admin