Rowery holenderskie

Rowery holenderskie znane są praktycznie na całym świecie. Uznawane są za jednoślady mocne i solidne, dlatego jest na nie tak wielu chętnych. Te rowery nigdy nie wychodzą z mody, z roku na rok pojawiają się nowe modele, które są chętnie wybierane. Sprawdź, dlaczego warto kupić rower holenderski.

Historia roweru holenderskiego

Rowery holenderskie – ich nazwa powstała, chociaż wcale nie wywodzą się z Holandii. Ich historia zaczęła się w Wielkiej Brytanii, a później Holendrzy zaczęli produkować rowery na ich wzór. Rowery te na początku wykorzystywane były do transportowania materiałów i towarów. Z początkiem rowery te nie miały przerzutek, były dość ciężkie. Z czasem zaczęto dokładać do nich dodatkowe elementy np. osłonę łańcucha.

Czym charakteryzują się rowery holenderskie?

Rowery holenderskie to dość specyficzne jednoślady. Rowery te są dość ciężkie – co powoduje, że są stabilne, a jazda na nich jest bezpieczna i komfortowa. Jazda na takich rowerach jest wygodna – jedzie się na rowerze w pozycji wyprostowanej. Kupić można rowery damskie, męskie oraz dziecięce. Do najpopularniejszych należą rowery marki Batavus oraz rowery Gazelle. Te rowery świetnie się nadają nie tylko do jazdy po mieście, ale również do jazdy po szlakach górskich.

Rowery Gazelle

Jak wybrać dobry rower?

Wybierając rower warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Ważny jest napęd – dobrze jest wybrać rower, który posiada co najmniej trzy wewnętrzne przerzutki. Warto również spojrzeć na rozmiar kół – najczęściej wybierane są te o średnicy kół 28. Te koła zapewniają bezpieczeństwo i wygodę podczas jazdy. Kupując rower musimy pamiętać, aby był on indywidualnie do nas dopasowany – powinien być odpowiedni do naszej wagi i wzrostu oraz naszej sylwetki. Ważna jest również geometria ramy oraz materiał, z którego jest wykonana.

Jest wiele miejsc, w których możemy kupić rower. Warto jest wybrać taki sklep, w którym uzyskamy fachowe doradztwo.

By admin