Cięcie wodą

Usługi CNC to jedna z najnowocześniejszych i najdoskonalszych technologicznie metod obróbki metali, tworzyw sztucznych, drewna i innych materiałów. CNC to skrót od anglojęzycznego określenia “Computer Numerical Control” czyli sterowanie numeryczne komputerem. Właśnie dzięki temu, że obróbka jest prowadzona przez komputer, usługi CNC są bardzo dokładne i dokładne.

Dlaczego warto zdecydować się na usługi CNC?

Korzyści płynące z usług CNC to przede wszystkim czas i koszty. Dzięki dodatkowemu oprogramowaniu maszyn i narzędzi, praca jest wykonywana szybciej, a także z obniżeniem błędów, co przekłada się na dodatkowe koszty produktu.

Oczywiście zalet jest znacznie więcej. Jeśli spojrzymy z punktu widzenia przedsiębiorcy, to pomimo dużej inwestycji w maszynę, po czasie zwraca się i przynosi korzyści firmie. Do obróbki na nowoczesnych maszynach CNC nie potrzeba tylu pracowników, co w przypadku tradycyjnej obróbki. A jak wiadomo zatrudnienie pracownika w obecnych czasach na dobrych warunkach jest bardzo drogie.

Z punktu widzenia pracownika, praca na nowoczesnych maszynach jest znacznie łatwiejsza i mniej męcząca. Wystarczy znać jej oprogramowanie, a praca na niej będzie wręcz przyjemna.

Toczenie CNC Poznań

Jakie usługi CNC są często wykonywane?

Jest kilka metod obróbki metali, podczas których wykorzystuje się maszyny CNC. Zaliczamy do nich głównie:

  • toczenie CNC Poznań, które polega na obróbce materiałów w kształcie brył obrotowych;
  • frezowanie CNC, które polega na obróbce materiałów o płaskiej powierzchni.

Oczywiście tych metod jest znacznie więcej. Do każdej z nich wykorzystuje się inną maszynę, co pozwala uzyskać dobre efekty.

Jeśli chodzi o obróbkę metali czy innych materiałów, to w tym celu wykorzystuje się również cięcie wodą, gięcie blach, spawanie, cięcie plazmowe czy szlifowanie. Co oznacza, że obrabiać można również inne materiały. Te maszyny wykorzystywane są nie tylko do metali, ale również do drewna, szkła, plastiku czy gresu.

By admin