Dobry pilnik do paznokci

Piękne paznokcie kojarzą się wielu z nas z tym, że są pomalowane i długie. To prawda, ale wystarczy w zupełności, aby były po prostu zadbane, dobrze odżywione, równej długości, bez poszarpanych skórek wokół płytki. W codziennym funkcjonowaniu dość mocno zwracamy uwagę na dłonie drugiego człowieka, dlatego należy o nie dbać jak najlepiej się potrafi i jak to jest możliwe. Poniżej kilka porad, jak zadbać o paznokcie, aby stanowiły one naszą wizytówkę.

Codzienna pielęgnacja paznokci

Dobry pilnik do paznokciCzy wizyta u kosmetyki jest wymagana, aby cieszyć się ładnymi paznokciami? Oczywiście, że nie. W warunkach domowych można samodzielnie zadbać o płytkę paznokcia, aby była ona zadbana. Wystarczy wykonać podstawowy manicure i kilka zabiegów pielęgnacyjnych. W tym celu warto zaopatrzyć się w podstawowe akcesoria i nabrać trochę wprawy, aby praca była estetyczna.

Dobrze wykonany manicure zależy od kilku czynników. Pierwszym z nich jest dobór odpowiedniej długości paznokci do trybu życia. W tym przypadku warto dobrać dobry pilnik do paznokci. Pielęgnacja paznokci w domu powinna być regularna, co najmniej raz na tydzień. Do wykonana manicure potrzebne będą:

  • cążki,
  • odżywki, lakiery, topy,
  • blok polerski,
  • pilniczek.

Jak odżywić zniszczone paznokcie?

Wzmocnienie paznokci to trudne zadanie. Jeśli stały się one łamliwe, kruche, są rozdwojone, należy jak najszybciej podjąć kroki, aby pomóc im się zregenerować. Najlepsze sposoby na odżywienie paznokci to:

  • domowe maseczki – np. z oliwki i cytryny, napar z kopru, maseczka z wosku pszczelego,
  • witaminowe wcierki – witamina A oraz E w kapsułkach twis-off wcierana w skórki,
  • odpowiednia ochrona – nie mocz paznokcie długo w wodzie, zakładaj rękawice ochronne podczas sprzątania.

Należy pamiętać, aby nie uszkodzić paznokci mechaniczne. Czas regeneracji może znacznie ulec wydłużeniu. Troska o paznokcie to priorytet dla każdej kobiety. Stosowanie odpowiednich pilników kosmetycznych i kosmetyków pomoże w zachowaniu zdrowych, mocnych płytek!

By admin