dźwig Poznań

Jeśli planujesz zakup i wynajmowanie jakiejś maszyny budowlanej, dobrze zastanów się, co wybrać, ponieważ nie są  to tanie inwestycje. Budowy są, były i będą, nawet w obliczu inflacji. Dlatego sprzęt także był, jest  będzie potrzebny. Lepiej postawić na dźwig Poznań czy może koparko-ładowarkę?  

Wynajem dźwigu – Tak czy nie?

Ostatnio coraz więcej osób próbuje założyć własny biznes. Związane jest to z rosnącymi cenami dosłownie wszystkiego. Trudno jednak zdecydować się, na co najlepiej postawić. Prawda jest taka, że nie wiemy co za rok będzie prężnie działać, a jakie dziedziny będą miały kryzys. Sytuacja na świece i w naszym kraju dynamicznie ulega zmianom. Jak wspomnieliśmy we wstępie tego artykułu, mało prawdopodobne jest, by zatrzymały się inwestycje budowlane. Nawet jeśli dojdzie do jakiegoś spowolnienia, czy rezygnacji z kilku, to nie mogą stanąć wszystkie budowy. Dlatego wynajem maszyn takich jak dźwig Poznań wydaje się całkiem przemyślane. Dźwigi potrzebne są na wszystkich większych inwestycjach. Koszt ich wynajęcia to zwykle nawet kilka tysięcy złotych dziennie. Jednak należy pamiętać o kilku minusach. Jakich?

dźwig Bydgoszcz

Minusy wynajmowania dźwigu

Sam zakup dźwigu to duży koszt, około 50 tysięcy złotych. Do tego  należy pamiętać o przeglądach tych maszyn. Żurawie samojezdne, wieżowe, szynowe oraz żurawie przenośne o udźwigu powyżej 3200 kg podlegają pełnemu dozorowi technicznemu. W przypadku dźwignic objętych pełnym dozorem technicznym przeprowadza się pełne coroczne badania okresowe, badania odbiorcze w warunkach gotowości do pracy, a także zaświadczenia kwalifikacyjne operatorów i osób konserwujących. To kolejna sprawa – operatorzy. Jeśli chcesz, by wynajem dźwigów przynosił zyski musisz mieć także operatora.

Dźwig Poznań czy koparko-ładowarka?

Koparko-ładowarka to maszyna, którą posiada więcej przedsiębiorstw. Jednak prawdą jest, że używa się jej także na małych inwestycjach budowlanych. Jest również tańsza przy zakupie i utrzymaniu. Dźwig Bydgoszcz to większy zysk za jednym razem, ale tez ryzyko, że przez dłuższy czas nie będzie zleceń, a utrzymać i opłacić operatora trzeba zawsze.

By admin