Mieszkania Janikowo

Ostatnie trzy lata wiele zmieniły na polskim rynku. Pandemia, a teraz wojna na Ukrainie spowodowały, że ceny znacznie poszybowały w górę, a co za tym idzie inflacja sięgnęła rekordowego poziomu. Ogromna zmiana nastąpiła na rynku nieruchomości – a to wszystko przez ceny materiałów budowlanych, które znacznie wzrosły. Czy w obecnej sytuacji warto zdecydować się na zakup mieszkania?

Mieszkania na sprzedaż Janikowo –czy warto dokonać zakupu na rynku nieruchomości

Obecna sytuacja na rynku sprawia, że wiele osób zamierzających dokonać zakupu mieszkania, zastanawia się, czy kupić takie mieszkanie, czy lepiej jest poczekać. Niewiedza ta powoduje frustrację u wielu osób. Obecnie wiele obserwatorów rynku nieruchomości, że w obecnym czasie warto wstrzymać się z zakupem mieszkania.  

Dlaczego mieszkania Janikowo są coraz droższe?

Na kształtowanie się cen mieszkań wpływa wiele czynników. Do najistotniejszych z nich zalicza się:

  • relacja ceny nieruchomości do wynagrodzenia – warto zwracać uwagę nie tylko na ceny mieszkań, ale również, jakie są zamiary, co do wynagrodzenia pracowników,
  • wartość udzielonych kredytów, która w 2021 roku była rekordowo wysoka,
  • wysokość stóp procentowych – im wyższe stopy procentowe, tym trudniej jest uzyskać kredyt, a ich raty są znacznie wyższe, niż wtedy, kiedy stopy procentowe są na niższym poziomie,
  • podaż mieszkań i domów – czyli to, ile na rynku dostępnych jest mieszkań,
  • popyt na mieszkania – czyli to, ile klienci chcą i są w stanie kupić nieruchomości w danym okresie.
Mieszkania na sprzedaż Janikowo

Kredyt na mieszkanie – czy o dobra decyzja?

Niestety, ale stopy procentowe idą w górę cały czas. Kredyty są coraz droższe i coraz mniej osób uzyskuje zdolność, aby je uzyskać. I tak samo, jak w przypadku zakupu nieruchomości, warto zastanowić się nad wzięciem kredytu hipotecznego w tym czasie.

Zakup mieszkania to ogromna inwestycja. Warto śledzić rynek, na którym zawierane są transakcje bankowe. Jak na razie sytuacja na rynku nie poprawia się. Regularne sprawdzanie cen oraz obserwowanie sytuacji rynkowej pozwala na  podejmowanie racjonalnych działań.  

By admin