ortopeda Ostrów Wielkopolski

Dobry ortopeda to podstawa, gdy zmagamy się z jakąś kontuzją bądź chorobą układu ruchu. Jednak znalezienie takiego nie zawsze bywa łatwe. Niestety w Polsce wiele osób ma niedoleczone urazy, złamania czy zwichnięcia. Na szczęście od jakiegoś czasu dostępna jest bardzo obiecująca metoda leczenia komórkami macierzystymi.

Ortopeda Ostrów Wielkopolski – Krótko o znalezieniu dobrego ortopedy

Szukając dobrego ortopedy powinniśmy zwracać uwagę na to, jakie opinie ma on wśród swoich pacjentów. Nierzadko idziemy do jakiegoś lekarza z czyjegoś polecenia. Co jeśli nikt z naszych znajomych nie korzysta z leczenia danego ortopedy? Wiele opinii możemy znaleźć w Internecie. Jest to niezwykle przydatne. Dobry ortopeda Ostrów Wielkopolski powinien posiadać:

  • doświadczenie,
  • indywidualne podejście do pacjenta,
  • dobry kontakt z pacjentami,
  • przystępne ceny.

Oprócz tego w leczeniu powinien wykorzystywać komórki macierzyste. Dlaczego? Ponieważ jest to niezwykle skuteczna i efektowna metoda leczenia w ortopedii i nie tylko.

komórki macierzyste

Przeszczep komórek macierzystych – Skuteczne i nieinwazyjne działanie

 Przeszczep komórek macierzystych odbywa się w obrębie jednego pacjenta. Dzięki temu nie trzeba martwić się o odrzucenie. Jednak zacznijmy od tego, czym są komórki macierzyste. Są to komórki posiadające dwie niezwykłe cechy:

  • zdolność do powielania – tworzenia własnych kopii,
  • możliwość różnicowania się w wyspecjalizowane komórki.

Dzięki tym cechom nasz organizm niejako sam może leczyć kontuzje i różne choroby układu kostnego. Komórki macierzyste rozpoznają potrzeby nowego otoczenia i dostosowują do nich swoje działanie. Pacjenci, którzy przeszli zabieg z użyciem komórek macierzystych często wracają do pełni sprawności. Najwięcej posiadamy ich w tkance tłuszczowej oraz szpiku kostnym. Jakie efekty można zaobserwować po zabiegu komórkami macierzystymi?

Efekty, które zadowalają

Terapia komórkowa przyczynia się do poprawy sprawności fizycznej pacjenta. Efektami są:

  • zregenerowanie uszkodzonych mięśni oraz stawów,
  • odtworzenie zniszczonych wcześniej powierzchni stawowych,
  • zwiększenie zakresu ruchu zwyrodniałych stawów.

Same komórki macierzyste są niezwykle efektowne, jednak w połączeniu z odpowiednio dobraną rehabilitacją można wrócić do pełni sprawności i znacznie poprawić sobie jakość życia. Jeśli cierpisz na skutek jakiegoś urazu lub choroby układu ruchu, to koniecznie umów się na wizytę do dobrego ortopedy, który leczy komórkami macierzystymi.

By admin