Przenośniki ślimakowe

Przenośniki wykorzystywane są do transportowania materiałów. Niezbędne są w kopalniach czy żwirowniach. Często spotkamy je również na placach budowy albo w magazynach. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów przenośników. Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się, czym się wyróżniają.

Rodzaje przenośników dostępnych na rynku

Jet wiele materiałów, które transportuj się za pomocą  przenośników. Transportuje się nie tylko materiały sypkie, ale również materiały drobne, ziarniste, bryłowe, a nawet materiały gorące. Wyróżniamy przenośniki taśmowe, członowe,   kubełkowe, wałkowe, ślimakowe oraz wstrząsowe. Każdy z przenośników ma  inne zastosowanie. Jest inaczej zbudowany.

Przenośniki ślimakowe

Przenośniki ślimakowe zwane są inaczej przenośnikami śrubowymi. Wykorzystywane są najczęściej do transportowania materiałów sypkich, jak również tych pylistych. Transport odbywa się najczęściej w zamkniętej obudowie, a materiał transportowany jest dzięki obracającemu się wałowi, znajdującego się w środku. Przenośniki te wykorzystuje się do pracy w ciężkich warunkach. Często spotkamy je w gospodarstwach do załadunku zboża czy do paszociągów.

Przenośniki kubełkowe

Przenośniki kubełkowe

Przenośniki kubełkowe znane są też jako cięgnowe lub czerpakowe. Materiały sypkie, takie jak piasek, zboże czy węgiel transportowane są kubełkach, które przymocowane są do cięgien. Kierunek transportu najczęściej jest pionowym, jednak zdarza się, że materiały transportowane są również w poziomie lub pochyle.

Przenośniki pionowe a przenośniki poziome

W ofercie wielu firm znajdziemy przenośniki montowane w pionie lub poziomie. Co o nich powinniśmy wiedzieć? Przenośniki pionowe montowane są przy ścianach budynków, silosów i innych obiektach. Zajmują niewiele miejsca, co jest ich ogromnym atutem. Przenośniki te mogą pracować samodzielnie, lub też mogą być sprzęgnięte z innymi przenośnikami. Przenośniki poziome świetnie sprawdzają się do transportowania materiałów, które znajdują się w poszczególnych częściach magazynu. Ich ogromną zaletą jest fakt, że pozwalają na instalowanie wielu zasypów i wysypów.

To, jaki przenośnik transportowy wybrać, zależy od rodzaju transportowane materiału, dostępnego miejsca czy też ilości transportowanych materiałów.

By admin