Bloczek polerski do paznokci

Bloczek polerski do paznokci, jak sama nazwa wskazuje, służy do polerowania. Ale właściwie to po co ono jest? Czy bloczek różni się od pilnika?

Jakie bloki polerskie wybrać

Bloki polerski to niezbędny produkt, mający służyć wygładzeniu płytki paznokcia, wyrównaniu brzegu, oraz przygotować płytkę do dalszych zabiegów. Blok usunie naturalne nierówności. Pamiętaj o odpowiednim wyboru ze względu na poziom granulacji:

80-100 – stosowana jest do zdejmowania hybryd i innych paznokci
100-180 – służą do skracania paznokci i stylizacji żelowych i akrylowych
240-500 – wygładzanie płytki paznokcia, do stosowania na naturalnych, do finalnej obróbki hybryd, paznokci akrylowych i żelowych
600-i wyżej – matowienie i polerowanie.

Odpowiednio dopasowany kształt i rozmiar bloku zapewni wygodną prace i precyzje pracy, Dobry bloczek polerski do paznokci może służyć przez długi czas i to niejednej osobie, niektóre bloki polerskie oprócz wygładzania nadają płytce paznokcia połysk.

Bloczek polerski do paznokci – Do czego służy?

Bloki przede wszystkim służą do polerowania oraz matowienia płytki paznokcia, wykorzystuje się je również gdy na paznokciu nałożona jest zbyt gruba warstwa żelu lub akrylu. Przydają się też do modelowania powierzchni tipsa. Polerowanie pomaga pozbyć się bakterii, które osiadają się na naszych paznokciach

Różnica między blokiem polerskim a tradycyjnym pilnikiem

Używając pilnika nadajemy paznokciu odpowiedni kształt, co może lekko uszkadzać jego płytkę. Blokami jednie wygładzamy i polerujemy powierzchnie paznokcia, co oznacza że są delikatne i nie oddziałują na paznokcie tak drastycznie.

Jednorazowe pilniki do paznokci

 Dzięki jednorazowemu pilniczkowi zadbasz o swoje paznokcie i dłonie, odpowiednio przygotowuje paznokcie przed jakimkolwiek zabiegiem. Są one przeznaczone do użytku domowego, jaki i w gabinetach kosmetycznych. Dobrze dobrany pilniczek daje gwarancje idealnego manicure i zdrowych, zadbanych paznokci. Co jednak ważne, kiedy mamy do czynienia z JEDNORAZOWYMI pilnikami, to nie chcemy używać ich więcej razy. Szczególnie istotnie jest to w salonach kosmetycznych.

By admin