Pożar w domu może spowodować bardzo duże szkody. Wielu z nas nie jest dobrze przygotowanych na ewentualne pojawienie się ognia w domu. Z pewnością duży procent osób, którzy doświadczyli pożaru w domu zareagowało paniką i nie wiedziało jak się zachować. Firmy PPOŻ z Poznania i innych miast dostarczają wszelkich niezbędnych informacji związanych z pierwszą pomocą oraz ochroną przeciwpożarową. Co koniecznie trzeba zrobić kiedy w naszym domu wybuchnie pożar?

1. Ewakuacja

Pierwsza myśl – ewakuacja. W tym przypadku jest to naprawdę słuszna decyzja. Koniecznie musimy wyprowadzić z domu bliskie nam osoby – jeśli mamy możliwość możemy też zabrać ze sobą ważne dokumenty. Nie warto jednak ryzykować zdrowia, a nawet życia dla ochrony dóbr materialnych. Ogień w domu może bardzo szybko się rozprzestrzeniać. Jeśli długo będziemy zwlekali z wyjściem z domu w pewnej chwili możemy mieć zamkniętą drogę ucieczki. Bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich jest priorytetem.

2. Zadzwoń po straż pożarną

Warto pamiętać wszystkie istotne numery alarmowe. Zadzwoń koniecznie pod 998 lub 112. Zazwyczaj straż pożarna pojawia się bardzo szybko i stara się jak najszybciej ugasić pożar.

3. Zyskaj niezbędną wiedzę

W życiu możemy być postawieni w bardzo różnych sytuacjach. Chcesz się czuć się bezpiecznie? Bierz udział w specjalnych kursach pierwszej pomocy. Poznań to miasto gdzie profesjonalne firmy organizują fachowe szkolenia. Szkolenia BHP w Swarzędzu i Poznaniu to najwyższa jakość edukacyjna. Prowadzący dzielą się najlepiej jak potrafią niezbędnymi informacjami. Wybierając firmę oferującą usługi BHP w Poznaniu przede wszystkim powinniśmy kierować się renomą jaką dana firma posiada. Pracownicy powinni wyróżniać się doświadczeniem oraz wysokimi kompetencjami oraz umiejętnościami. Jest to najważniejsze. Przed decyzją o podjęciu szkolenia warto przejrzeć wiele ofert. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że wybraliśmy najlepiej.

 

Informacje uzyskane dzięki uprzejmości firmy BHP HELP z Poznania.

By admin