Jak zatrudnić Ukraińca

W wielu branżach brakuje pracowników. Nawet gwarantując dobre zarobki, pracowników nie ma. Jest to ogromny problem dla przedsiębiorców. Szczególnie tych, którzy zatrudniają pracowników sezonowo. Zapoznaj się z artykułem i dowiedz się, jak można poradzić sobie z brakiem pracowników. Czy jest jakieś rozwiązanie?

Przedsiębiorcy coraz częściej zmagają się z niedoborem pracowników na rynku. Jak sobie z tym można poradzić? Szczególnie w branży gastronomicznej, ogrodniczej czy handlowej, brakuje rąk do pracy. Problemem jest również praca sezonowa np. tylko w okresie wakacyjnym. Wielu przedsiębiorców decyduje się na zatrudnienie pracownika zza granicy. Zatrudnia się szczególnie tych zza wschodniej granicy. Jest to często jedyne rozwiązanie i ratunek dla przedsiębiorców.

Gdzie szukać pracowników?

Często jedynym rozwiązaniem są pracownicy z Ukrainy. Szczególnie teraz, kiedy na Ukrainie panuje wojna, kobiety szukają źródła dochodu. Ich zatrudnienie jest procesem, często dość skomplikowanym, dlatego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy.

Agencja pracy – to miejsce, w którym pracuje doświadczona kadra. Jeśli szukamy pracowników, to warto udać się tam po pomoc. Pozyskanie pracowników z Polski, czy zza granicy, z ich pomocą jest bardzo łatwe. Przedstawiciele firmy pozyskują najpierw informacje, jakiego pracownika poszukujemy, jakie posiadamy wymagania, co do jego kwalifikacji czy doświadczenia oraz jakie ma potencjalny pracownik wymagania finansowe. Następnie spośród dostępnej puli pracowników, wybiera się tych, którzy najbardziej pasują na stanowisko. Rozmowa wstępna przeprowadzana jest z pracownikiem agencji zatrudnienia, a następnie rozmowa kwalifikacyjna z przedstawicielem firmy.

Pracownicy z Ukrainy

Pracownicy z zagranicy to często jedyne rozwiązanie dla przedsiębiorstw. Trudno znaleźć jest pracownika, szczególnie, jeśli oferujemy jedynie pracę sezonową np. zbieranie owoców, warzyw, czy sprzedaż w nadmorskich budkach. Jeśli zastanawiasz się, jak zatrudnić Ukraińca, to warto szukać pomocy z zakresu zatrudniania pracowników, gdyż wtedy mamy gwarancję, że pozyskamy dobrych pracowników.

By admin