jacuzzi ogrodowe

Potrzebujesz relaksu i zastanawiasz się nad kupnem jacuzzi? To bardzo dobra inwestycja, na którą decyduje się coraz więcej osób. Ale rodzajów jacuzzi jest kilka. Podstawowe to jacuzzi ogrodowe i domowe. Które wybrać? O tym w poniższym artykule.

Jacuzzi ogrodowe – Zalety i minusy

Czy warto postawić na jacuzzi ogrodowe? To zależy, co kto lubi. Jacuzzi na ogrodzie to przede wszystkim niesamowity klimat. Szczególnie zimą. Można wejść do gorącej wody, cieszyć się masażem, towarzystwem ukochanych osób lub po prostu ciszą, patrząc w gwieździste niebo, a wokół leżeć może konkretna warstwa śniegu. Ludzie płacą duże pieniądze za pobyt na termach, tymczasem ty możesz mieć taki klimat codziennie. Poza tym jacuzzi na ogrodzie jest o tyle wygodniejsze, że może stać bez względu na wagę. Niestety w domu potrzeba specjalnie wzmocnionego stropu (jeśli spa miałoby być na piętrze). Minusem może być brak prywatności. Jednak wystarczy kupić specjalną zabudowę do strefy spa. Może być na przykład z przyciemnianego szkła. Wtedy efekt pozostanie, natomiast nikt nie będzie widział co dzieje się w środku. Należy także pamiętać, żeby umożliwić stały, a przy tym bezpieczny dostęp do prądu.

jacuzzi domowe

Jacuzzi domowe – Dlaczego warto?

 Jacuzzi domowe, podobnie jak ogrodowe ma swoje plusy i minusy. Plusem jest na pewno prywatność. Natomiast trudno o tak przyjemny klimat, jak na ogrodzie. Jednak przy odpowiednim zaplanowaniu również można stworzyć naprawdę ciekawe warunki. Jak? Wiele osób zdecydowało się na klimatyczną cegiełkę, mozaikę lub płytki w liściaste wzory. Świetnie sprawdzają się także rośliny, takie jak krotony, filodendrony, alokazje i tym podobne. Minusem domowego jacuzzi jest także to, o czym wspomnieliśmy we wcześniejszym akapicie – potrzeba wzmocnionego stropu, jeśli spa miałoby się znaleźć na piętrze. Plusem domowego jacuzzi jest także fakt, że nie trzeba przebierać się w chłodnym pomieszczeniu, lub przechodzić do jacuzzi w ręczniku albo szlafroku. Bywa to szczególnie atrakcyjne zimą.

 Postaw na własne SPA

Warto mieć własną wannę z hydromasażem. Zarówno ogrodowe jak i domowe spa dostarczy mnóstwo przyjemności i relaksu, a dziś bardzo ich potrzebujemy. Oprócz tego zadbamy także o nasze zdrowie fizyczne. Kąpiel w wannie z hydromasażem wpływa korzystnie na walkę z cellulitem, obrzękami nóg czy regenerację po kontuzjach. Pamiętaj, by odpowiednio dbać o higienę i czystość wanny spa. W takich specyficznych warunkach mogą rozwijać się glony, grzyby i bakterie.

By admin