szkolenie bhp Gniezno

Niestety, mało kto poważnie podchodzi do zasad bezpieczeństwa i higieny w pracy. Regularne szkolenia bhp Gniezno w firmie są traktowane jak nudne wykłady, które trzeba po prostu odhaczyć co jakiś czas. O ile mniej wypadków miałoby miejsce, gdyby każdy stosował się do zasad BHP. Niektórzy żartują nawet, że skrót ten oznacza „błędy hartują pracownika”.

Światła na pasach jak zasady BHP

Czy przeszedłbyś przez pasy widząc czerwone światło i jadące auta? Na pewno nie. Każdy wie, że przejście przez pasy, gdy ma się czerwone światło jest zabronione i zagraża życiu. Mało jest osób, które by się do tego nie stosowały i przechodziły. A dlaczego tak mało osób respektuje stosowne zasady BHP chociażby przy pracach na wysokości? Warto pamiętać o tym, że nierespektowanie zasad BHP może się wiązać z nieprzyjemnymi konsekwencjami nie tylko dla pracownika, ale także pracodawcy. Dlatego warto dbać o szkolenia BHP Gniezno.

usługi bhp Gniezno

Bezpieczeństwo na drabinie i nie tylko

Praca na wysokości to czynność, w przypadku której postępowanie zgodnie z obowiązkowymi wytycznymi ma szczególne znaczenie. Mówiąc o pracach na wysokości nie mamy na myśli jedynie wysokich rusztowań. Tak naprawdę, według przepisów, praca metr nad ziemią jest już traktowana jako praca na wysokości. Upadek z drabiny, nawet najmniejszej, może być bardzo groźny dla zdrowia. Jakich zasad należy przestrzegać, aby praca na drabinie była nie tylko komfortowa, ale także bezpieczna oraz zgodna z przepisami BHP? Staraj się mieć asystenta, który będzie podtrzymywał lub równoważył (gdy do czynienie mamy z wysoką, wolnostojącą drabiną) drabinę. Istotny jest również specjalistyczny sprzęt. Na drabinie warto zadbać o:

  • antypoślizgowe buty BHP z odpowiednią podeszwą, wkładkami antyprzebiciowymi i noskami,
  • hełm ochronny,
  • szelki bezpieczeństwa, jeśli praca powyżej wysokości 2 metrów na drabinie rozstawnej i powyżej 4 metrów na drabinie przystawnej.

Szkolenia BHP Gniezno są ważne!

Okazuje się, że upadek z wysokości jest przyczyną co 6 wypadku śmiertelnego w całej gospodarce narodowej i aż co 3 wypadku śmiertelnego w budownictwie. To przykre statystyki! Firmy oferujące usługi BHP Gniezno zwykle proponują również szkolenia online. Jeżeli problemem jest przeprowadzenie szkolenia na żywo, bo na przykład pracownicy pracują aktualnie zdalnie, wybierz metodę przez Internet.

By admin